česky | english

"Naše historie a současnost

Naše nezisková organizace Společenství Androméda byla zaregistrována Ministerstvem vnitra v únoru 2005 za účelem prosazování zájmů zdravotně postižených a starých lidí a prosazování ekologického myšlení.

Práce lidí ve Společenství Androméda je postavena na základních křesťanských hodnotách. Většina z nás jsou lidé věřící, ale nezištně nám pomáhají i lidé nevěřící. Všem těmto lidem s dobrým srdcem patří náš veliký dík.


Ve Velké Chmelištné na Rakovnicku (cca 20 km od Rakovníka, 85 km od Prahy) jsme zakoupili v září 2004 z vlastních soukromých peněz budovu bývalého hostince s přilehlými pozemky. Od té doby zde neúnavně budujeme areál pro zdravotně postižené a staré lidi. Jsme velice rádi, že se nám do našeho humanitárního projektu podařilo zapojit širokou veřejnost.

Zakoupený objekt byl 20 let bez provozu, bez elektřiny, bez vody, mnohé stěny byly otlučené na cihlu… Budovu jsme zrekonstruovali a zprovoznili jsme kuchyň, společenský sál, skladovací prostory, sociální zázemí s invalidním WC, kotelnu a ubytovací prostory pro personál. Vybudovali jsme tak zázemí pro další výstavbu, která je schválená zastupitelstvem obce. Pro obyvatele obce jsme otevřeli prodejnu se základními potravinami a drogistickým zbožím.
V rekonstruovaném objektu jsme zprovoznili pobytovou službu pro 10 klientů a připravujeme se na následnou přístavbu dalších pokojů s celkovou kapacitu 30 klientů, kterými budou osoby se zdravotním postižením a senioři.
_____________­________________________­___

NAŠÍM ZÁMĚREM JE

POSKYTUJEME

SOUČASNOST

NAŠE AKCE V PRŮBĚHU ROKU

AREÁL VÝSTAVBY